День соборності відзначається 22 січня, це одне із найзнаковіших свят українського державоутворення.
Головна традиція – утворення живого ланцюга. Вперше таку акцію провели у 1990 році. Тоді українці, взявшись за руки, утворили ланцюг від Києва до Львова. Це стало символом єднання українського народу та прагнення до свободи.
Українці не перші, хто об’єднався в живий ланцюг, щоб висловити свою політичну позицію.
На 50-річчя пакту Молотова — Ріббентропа, який розділив Латвію, Естонію та Литву між СРСР та нацистською Німеччиною. Жителі цих країн встали у живий ланцюг між Таллінном, Ригою та Вільнюсом. Ці майже 700 км людей увійшли в історію як Балтійський шлях, відомий як ланцюг свободи – балтійці виступали за відокремлення від СРСР.
Ланцюг свободи українців (хоч і скромніший) відбувся на Мосту Хапенні в Дубліні у неділю 22 січня, о 12:00.
facebook.com/UkrainianActionIreland
Усі права (включаючи автора та видавця) захищено. Подальше поширення статей заборонено.